CRETAN SERIES 3×3 – HERAKLION by H&Κ ΑΕΒΕ: DAY 2

HERAKLION_2023 (2)
H 2η ημέρα του CRETAN SERIES 3×3 – HERAKLION by H&Κ ΑΕΒΕ, στην Πλατεία Ελευθερίας του Ηρακλείου, σε συνεργασία με την THE NETS COMPANY, την Περιφέρεια Κρήτης και το Δήμο Ηρακλείου, έφθασε στο τέλος της.

Η μεγάλη γιορτή του μπάσκετ της Κρήτης, συνεχίζεται και η 2η ημέρα, τα είχε… όλα! Διαγωνισμούς, εντυπωσιακές φάσεις, δυνατές μονομαχίες και φυσικά… εκλεκτούς καλεσμένους!

10 τυχεροί κέρδισαν προσκλήσεις για το αυριανό (Σάββατο, 8/7) παιχνίδι μεταξύ Ελλάδας και Πολωνίας, το οποίο θα διεξαχθεί στις 18:30 στο Νέο ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια), στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U20. Τις προσκλήσεις παρέδωσαν στους νικητές οι Γιώργος και Παναγιώτης Καλαϊτζάκης, που μας τίμησαν με την παρουσία τους στο CRETAN SERIES 3×3 – HERAKLION by H&Κ ΑΕΒΕ!

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 2ης ημέρας του CRETAN SERIES 3×3 – HERAKLION by H&Κ ΑΕΒΕ…

Νικητής στον διαγωνισμό σουτ, κάτω των 12 ετών, αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Καραντάκης!
Νικήτρια στον διαγωνισμό τριπόντων, στην κατηγορία 18+, αναδείχθηκε η Αναστασία Μαυράκη!

*ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ 30′ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΓΡΑΦΟΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ!

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 14-16 (Α)

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Αμαρέτι 2-1
69ς 2-1
ΜΕΛΙΣΣΕΣ 2-1
Ευτυχισμένοι μαζί BC 0-3

69ς-Ευτυχισμένοι μαζί BC 7-5
ΜΕΛΙΣΣΕΣ-Αμαρέτι 4-10
Ευτυχισμένοι μαζί BC-ΜΕΛΙΣΣΕΣ 7-8
Αμαρέτι-Ευτυχισμένοι μαζί BC 7-4
69ς-Αμαρέτι 9-7
ΜΕΛΙΣΣΕΣ-69ς 10-9

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Λουκανοπιτες 3-0
Οι 2μετροι 2-1
Λουκουμάδες 0-3
Kavlanta Hawks 0-2

Kavlanta Hawks-Λουκανοπιτες 10-15
Οι 2μετροι-Λουκουμάδες 7-4
Λουκανοπιτες-Λουκουμάδες 9-5
Kavlanta Hawks-Οι 2μετροι 8-14
Λουκανοπιτες-Οι 2μετροι 13-12
Kavlanta Hawks-Λουκανοπιτες 0-0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γιωτόμπαλα 2-0
Στον πιανω Magic 1-1
Piaston Villa 0-2

Στον πιανω Magic-Piaston Villa 7-2
Στον πιανω Magic-Γιωτόμπαλα 6-11
Γιωτόμπαλα-Piaston Villa 9-6

*ΟΙ 2 ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ (8/7)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Οι 2μετροι-Στον πιανω Magic 6-11
69ς-Γιωτόμπαλα 6-9

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Αμαρέτι-Γιωτόμπαλα
Λουκανοπιτες-Στον πιανω Magic

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18+ (Α)

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ
Μπραβο Φαιδων 3-0
Curryουθραύστες 2-1
New York Bricks 1-2
Losers 0-3

Μπραβο Φαιδων-New York Bricks 11-10
Curryουθραύστες-Losers 12-2
Curryουθραύστες-New York Bricks 13-10
Μπραβο Φαιδων-Losers 11-9
New York Bricks-Losers 15-12
Μπραβο Φαιδων-Curryουθραύστες 15-13

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
The Wizards 2-0
BIG 4 1-1
Ατσαλένιο city 0-2

Ατσαλένιο city-The Wizards 1-4
Ατσαλένιο city-BIG 4 5-7
The Wizards-BIG 4 15-6

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Fakers 2-0
Green Power 1-1
YDC 0-2

Fakers-YDC 12-2
YDC-Green Power 0-9
Fakers-Green Power 20-4

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Curryουθραύστες-Green Power 11-5
The Wizards-BIG 4 20-9

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Μπραβο Φαιδων-The Wizards
Fakers-Curryουθραύστες

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12-13

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Denver Buckets 3-0
AGIOI STARS 2-1
Fatses 1-2
4 Dynamites 0-3

4 Dynamites-AGIOI STARS 4-14
Fatses-Denver Buckets 0-21
4 Dynamites-Denver Buckets 4-17
AGIOI STARS-Fatses 21-0 (α.α.)
Fatses-4 Dynamites 10-6
Denver Buckets-AGIOI STARS 15-3

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

BLENDED 2-0
Team Dramoucarry 1-1
Ι Four 0-2

BLENDED-Ι Four 17-6
Team Dramoucarry-Ι Four 12-5
Team Dramoucarry-BLENDED 7-9

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Denver Buckets-Team Dramoucarry 6-4
AGIOI STARS-BLENDED 8-10

ΤΕΛΙΚΟΣ

Denver Buckets-BLENDED

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U18

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Ποιος, ο Μπογρίνιο 3-0
Submariners 0-3
La Losers 2-1
Retired BC 1-2

Ποιος, ο Μπογρίνιο-Submariners 8-6
La Losers-Ποιος, ο Μπογρίνιο 11-12
La Losers-Retired BC 9-7
Ποιος, ο Μπογρίνιο-Retired BC 16-11
La Losers-Submariners 12-10
Submariners-Retired BC 8-13

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ντοματίνια
ΗΡΟ
Πατελες

ΗΡΟ-Πατελες 7-21
Ντοματίνια-ΗΡΟ 17-11
Πατελες-Ντοματίνια 17-11

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Ποιος, ο Μπογρίνιο-Ντοματίνια
Πατελες-La Losers

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35+

Α’ ΦΑΣΗ

The 4 Basketeers-Fighters 18-5
Ballons-Fighters 15-12
Τα Χαμένα Ταλέντα-Remedy 11-6
Remedy-Ballons 4-10

Β’ ΦΑΣΗ

The 4 Basketeers-Remedy 11-4
Ballons-Fighters 15-12
Τα Χαμένα Ταλέντα-Remedy 11-6

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

The 4 Basketeers-Τα Χαμένα Ταλέντα
Ballons-Fighters

Περισσότερα Άρθρα