GNC 3on3 | AGRINIO 2023: DAY 1

agrinio_2023
Η πρώτη ημέρα του μεγάλου τουρνουά του GNC 3on3 TOUR 2023 στο Αγρίνιο έφθασε στο τέλος της και όσα συνέβησαν στο Κλειστό ΔΑΚ Αγρινίου δεν… περιγράφονται!

Με τη συμμετοχή εκατοντάδων φίλων του 3×3 μπάσκετ ολοκληρώθηκε, το βράδυ της Παρασκευής (16/6) η πρώτη ημέρα του GNC 3on3 | AGRINIO 2023, στο Κλειστό ΔΑΚ Αγρινίου (λόγω των προβλέψεων για βροχόπτωση). Συνολικά, στη διοργάνωση αναμένεται να λάβουν μέρος περισσότεροι από 500 αθλητές και μη, άνδρες και γυναίκες, παιδιά, νέοι και ηλικιωμένοι, σε περισσότερες από 100 ομάδες!

Το παρόν έδωσε τόσο ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδος, Νεκτάριος Φαρμάκης όσο και ο Αντιδήμαρχος Αγρινίου, Χρήστος Ζαρκαβέλης, οι οποίοι μάλιστα επιδόθηκαν και σε έναν… άτυπο διαγωνισμό σουτ!

“Συμπαίκτες” μας τα καταστήματα COSMOS SPORT, η STEGNO, η CROSSOVER, η SUPERCARGO, η ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Β. ΒΛΑΣΤΑΡΑΣ και η THEOCAR!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Παρασκευής (16/6) και το πρόγραμμα του Σαββάτου (17/6):

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18+

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΦΑΙΔΩΝ 2-0
ΣΚΟΥΦΑΚΙ 1-1

BABY LOONEY TUNES BC 0-2

ΦΑΙΔΩΝ-ΣΚΟΥΦΑΚΙ 7-20
BABY LOONEY TUNES BC-ΦΑΙΔΩΝ 3-13
BABY LOONEY TUNES BC-ΣΚΟΥΦΑΚΙ 7-20

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ 2-0

UNDERDOGS 1-1
RIMTROOPERS 0-2

UNDERDOGS-ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ 7-20
RIMTROOPERS-UNDERDOGS 0-5 (α.α.)
ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ-RIMTROOPERS 5-0 (α.α.)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
A.C.H. 1-1
ΤΣΑΪ 1-1

ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ 1-1

ΤΣΑΪ-A.C.H. 13-17
ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ-ΤΣΑΪ 12-15
ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ-A.C.H. 18-16

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΡΙΝΙΟ HEAT 2-0

ΟΙ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ 1-1
ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ 0-2

ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ HEAT 4-19
ΟΙ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ-ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ 11-8
ΑΓΡΙΝΙΟ HEAT-ΟΙ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ 15-12

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΝΕΡΟΠΙΣΤΟΛΑ 2-0

SATURN BC 1-1
GOLDEN BOYS 0-2

SATURN BC-ΝΕΡΟΠΙΣΤΟΛΑ 7-13
GOLDEN BOYS-SATURN BC 13-15
ΝΕΡΟΠΙΣΤΟΛΑ-GOLDEN BOYS 21-7

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
PLATEIAKOI 2-0

GAME CHANGERS 1-1
ΜΠΑΣΧΕΤΟΙ 0-2

PLATEIAKOI-GAME CHANGERS 13-2
ΜΠΑΣΧΕΤΟΙ-PLATEIAKOI 1-18
GAME CHANGERS-ΜΠΑΣΧΕΤΟΙ 11-9

***Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι ομάδες που τερμάτισαν πρώτες στον όμιλο και οι 2 (δύο) καλύτερες δεύτερες, βάσει καλύτερης συγκομιδής βαθμών (κατά μ.ο.)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

A.C.H.-PLATEIAKOI (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:30)
ΑΓΡΙΝΙΟ HEAT-ΝΕΡΟΠΙΣΤΟΛΑ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:30)
ΦΑΙΔΩΝ-ΤΣΑΪ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:30)
ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ-ΣΚΟΥΦΑΚΙ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 20:45)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 1 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 21:15)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 2 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:15)

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 21:30)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U18

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
BABY LOONEY TUNES BC 2-0

CC ΚΑΙ ΣΤΑΖΟΥΝ ΜΕΛΙΑ 1-1
ΚΛΕΪΚΕΡΣ 0-2

BABY LOONEY TUNES BC-ΚΛΕΪΚΕΡΣ 10-9
CC ΚΑΙ ΣΤΑΖΟΥΝ ΜΕΛΙΑ-BABY LOONEY TUNES BC 9-12
ΚΛΕΪΚΕΡΣ-CC ΚΑΙ ΣΤΑΖΟΥΝ ΜΕΛΙΑ 7-14

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
LEBOATERS 2-0

ICE 1-1
ΠΑΥΡΟΙ 0-2

LEBOATERS-ΠΑΥΡΟΙ 17-3
ICE-LEBOATERS 6-10
ΠΑΥΡΟΙ-ICE 6-7

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ 3-0
UNBELIEVABULLS 2-1

ΠΑΡΑΝΟΙΑ BC 1-2
4 FAME BC 0-3

4 FAME BC-AKATALLILOI 6-17
ΠΑΡΑΝΟΙΑ BC-4 FAME BC 13-8
AKATALLILOI-ΠΑΡΑΝΟΙΑ BC 10-7
UNBELIEVABULLS-AKATALLILOI 12-14
4 FAME BC-UNBELIEVABULLS 3-19
ΠΑΡΑΝΟΙΑ BC-UNBELIEVABULLS 11-15

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΟ ΚΟΙΝΩΤΙΚΟ 2-0

ΚΟΥΒΑΔΕΣ 1-1
AGRINIO PELICANS 0-2

ΚΟΥΒΑΔΕΣ-AGRINIO PELICANS 8-6
AGRINIO PELICANS-ΤΟ ΚΟΙΝΩΤΙΚΟ 4-14
ΤΟ ΚΟΙΝΩΤΙΚΟ-ΚΟΥΒΑΔΕΣ 12-4

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
GOUDIS 2-0

ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ BRICKERS 1-1
MILWUAKEE DUCKS 0-2

GOUDIS-MILWUAKEE DUCKS 16-8
ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ BRICKERS-MILWUAKEE DUCKS 9-5
GOUDIS-ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ BRICKERS 17-5

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
RUN & GUN 3-0
NET RIPPERS 2-1

ORLANDO TRAGIC 1-2
ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ 0-3

RUN & GUN-ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ 16-0
ORLANDO TRAGIC-RUN & GUN 11-21
ORLANDO TRAGIC-NET RIPPERS 4-18
NET RIPPERS-RUN & GUN 16-21
ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ-NET RIPPERS 5-11
ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ-ORLANDO TRAGIC 6-8

***Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι ομάδες που τερμάτισαν πρώτες στον όμιλο και οι 2 (δύο) καλύτερες δεύτερες, βάσει καλύτερης συγκομιδής βαθμών (κατά μ.ο.)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

BABY LOONEY TUNES BC-GOUDIS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 18:00)
LEBOATERS-ΤΟ ΚΟΙΝΩΤΙΚΟ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 18:00)
RUN & GUN-UNBELIEVABULLS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 20:00)
ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ-NET RIPPERS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 20:00)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 1 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 21:00)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 2 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 21:00)

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 21:30)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U11

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ
ANTETOTURBO
KINGS
PAIXTARADES

ANTETOTURBO-KINGS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 10:00)
PAIXTARADES-KINGS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 10:30)
ANTETOTURBO-PAIXTARADES (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 11:00)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
LOS AGRINIO LAKERS
ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ
AGRINIO BUCKS

LOS AGRINIO LAKERS-ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 10:00)
AGRINIO BUCKS-LOS AGRINIO LAKERS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 10:30)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ-AGRINIO BUCKS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 11:00)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 1 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 17:15)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 2 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 17:15)

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 20:00)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U13 (MIXED)

Α’ ΦΑΣΗ

GOUERINI-TUNE SQUAD (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 10:15)
HOOPERS-ΟΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 10:15)
ΟΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ-GOUERINI (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 10:45)
TUNE SQUAD-HOOPERS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 10:45)
HOOPERS-GOUERINI (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 11:15)
TUNE SQUAD-ΟΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 11:15)

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 20:15)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U15 (ΑΝΔΡΩΝ)

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
THE FANTASTIC FOUR
COCA JUNIORS
MASOUKA MASOUKA
ΑRVANITIS KONSTANTINOS

THE FANTASTIC FOUR-COCA JUNIORS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 11:30)
MASOUKA MASOUKA-ARVANITIS KONSTANTINOS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 12:00)
MASOUKA MASOUKA-THE FANTASTIC FOUR (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 12:30)
COCA JUNIORS-ARVANITIS KONSTANTINOS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 13:00)
ARVANITIS KONSTANTINOS-THE FANTASTIC FOUR (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 13:15)
COCA JUNIORS-MASOUKA MASOUKA (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 13:45)

B’ ΟΜΙΛΟΣ
ΚΟΥΒΑΔΕΣ
KINGS OF THE COURT
CENTER4
XAMALIDES FC

ΚΟΥΒΑΔΕΣ-KINGS OF THE COURT (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 11:30)
CENTER4-XAMALIDES FC (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 12:00)
CENTER4-ΚΟΥΒΑΔΕΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 12:30)
KINGS OF THE COURT-XAMALIDES FC (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 13:00)
XAMALIDES FC-ΚΟΥΒΑΔΕΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 13:30)
KINGS OF THE COURT-CENTER4 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 13:45)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
HABBITERS
ΤΟΥΒΛΗΤΕΣ BC
ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ
TAMPAZIONS BC

HABBITERS-ΤΟΥΒΛΗΤΕΣ BC (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 11:45)
ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ-TAMPAZIONS BC (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 12:15)
ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ-HABBITERS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 12:45)
ΤΟΥΒΛΗΤΕΣ BC-TAMPAZIONS BC (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 13:15)
TAMPAZIONS BC-HABBITERS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 13:30)
ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ-ΤΟΥΒΛΗΤΕΣ BC (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 14:00)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ZAPANDI BULLS
ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ
ΤΖΙΜΑΝΙΑ

ZAPANDI BULLS-ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 11:45)
ΤΖΙΜΑΝΙΑ-ZAPANDI BULLS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 12:15)
ΤΖΙΜΑΝΙΑ-ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 12:45)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 1 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 17:45)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 2 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 17:45)

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 20:30)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U15 (ΓΥΝΑΙΚΩΝ)

Α’ ΦΑΣΗ

COOK TIME-XALIA MAVERICKS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 17:00)
THE SINGLES-HOOP LAKERS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 17:00)
HOOP LAKERS-COOK TIME (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 17:30)
XALIA MAVERICKS-THE SINGLES (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 17:30)
THE SINGLES-COOK TIME (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 18:30)
XALIA MAVERICKS-HOOP LAKERS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 18:30)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 1 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:00)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 2 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:00)

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 20:45)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35+

Α’ ΦΑΣΗ

ΠΡΟΣΦΥΓΑΣ ΜΕΖΕΔΟΠΩΛΕΙΟ-AGRINIO TUTORS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 18:15)
KKKK-PROKILLERS (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 18:15)
ΟΙ ΑΧΑΜΠΑΡΟΙ-ΠΡΟΣΦΥΓΑΣ ΜΕΖΕΔΟΠΩΛΕΙΟ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 18:45)
ZAPANTI BC-KKKK (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 18:45)
AGRINIO TUTORS-ΟΙ ΑΧΑΜΠΑΡΟΙ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:15)
PROKILLERS-ZAPANTI BC (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:15)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 1 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:45)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 2 (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 19:45)

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/6, 21:45)

Περισσότερα Άρθρα