GNC 3on3 | ΚΟΜΟΤΙΝΙ 2023: “Φινάλε” σε ένα εντυπωσιακό διήμερο

Instagram Post (5)
Η 2η ημέρα του GNC 3on3 | KOMOTINI 2023 έφθασε στο τέλος της και μαζί της τα φώτα των courts στην Πλατεία Ειρήνης έσβησαν, μέχρι το… επόμενο καλοκαίρι!

Το GNC 3on3 | KOMOTINI 2023, με τη στήριξη της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης και του Δήμου Κομοτηνής ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία! Με περισσότερες από 80 ομάδες, όλων των ηλικιών να λαμβάνουν μέρος, χωρίς κανένα κόστος συμμετοχής, εντελώς ΔΩΡΕΑΝ, το θέαμα ήταν απολαυστικό και τα χαμόγελα στο πιο κεντρικό σημείο της Κομοτηνής αμέτρητα. Η πρωτεύουσα της Ροδόπης “αγκάλιασε” τη γιορτή του μπάσκετ και χιλιάδες κόσμου παρακολούθησε τα υψηλού επιπέδου παιχνίδια που έλαβαν χώρα στα courts, που είχαν στηθεί στην Πλατεία Ειρήνης της Κομοτηνής.

Ευχαριστούμε θερμά την Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης (ΠΑΜΘ) και προσωπικά τον Περιφερειάρχη, κ.  Χρήστο Μέτιο, το Θεματικό Αντιπεριφερειάρχη Διοίκησης Οικονομικών και Αθλητισμού κ. Αχμέτ Ιμπράμ, την ειδική σύμβουλο του Περιφερειάρχη, κυρία Ζωή Κοσμίδου, τον Δήμαρχο Κομοτηνής, κ. Γιάννη Γκαράνη, τον Αντιδήμαρχο Διοίκησης, Συντονισμού και Καθημερινότητας, κ. Κίμωνα Λεχούδη, τον κ. Νίκο Μωραΐτη και την προπονήτρια, κυρία Δήμητρα Δολώμα, για τη στήριξή τους και την αμέριστη συμπαράσταση, καθόλη τη διάρκεια του GNC 3on3 | ΚΟΜΟΤΙΝΙ 2023.

“Συμπαίκτες” στο απαιτητικό αυτό εγχείρημα ήταν η STEGNO, η CROSSOVER, η SUPERCARGO, η ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Β. ΒΛΑΣΤΑΡΑΣ, η ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ “ΑΦΟΙ ΧΑΪΤΟΓΛΟΥ, τα καταστήματα COSMOS SPORT, η THEOCAR, το Beach Bar “West Side”, την εταιρεία security, “CHAMPION ELLENIC”, τις FLASKOS SUITES, την ΑΓΡΟΕΛΑΣΤΙΚΗ, τα MIKEL, την πιτσαρία TRUST, την εταιρεία TRIADES, το “ΜΑΓΕΙΡΙΟΝ”, τον ΟΚΑΝΑ και την BLUE TRAVEL!

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα του διημέρου:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18+

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Masala 3-0
Omada Piraulos 2-1
Splash Daddies 1-2
Saloni 0-3

Masala-Omada Piraulos 17-15
Splash Daddies-Saloni 17-6
Saloni-Masala 8-16
Omada Piraulos-Splash Daddies 18-13
Splash Daddies-Masala 12-16
Omada Piraulos-Saloni 11-5

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ktiniatroi 3-0
Birds 2-1
Soublakers 1-2
Tsoliades 0-3

Ktiniatroi-Birds 21-19
Soublakers-Tsoliades 20-6
Tsoliades-Ktiniatroi 11-21
Birds-Soublakers 21-18
Soublakers-Ktiniatroi 16-21
Birds-Tsoliades 21-7

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Atlas Bulls 3-0
Kamia Elpida 1-2
Zakiapre 1-2
Komladers 0-3

Komladers-Atlas Bulls 9-12
Zakiapre-Kamia Elpida 8-15
Kamia Elpida-Komladers 15-9
Atlas Bulls-Zakiapre 18-16
Zakiapre-Komladers 21-0 (α.α.)
Atlas Bulls-Kamia Elpida 17-11

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
Fidania 2-1
Palaimaxoi 2-1
Mpaoulo Group 1-2
Milf Hunters 1-2

Mpaoulo Group-Fidania 15-9
Palaimaxoi-Milf Hunters 11-7
Fidania-Palaimaxoi 13-9
Palaimaxoi-Mpaoulo Group 21-0 (α.α.)
Fidania-Milf Hunters 11-8
Milf Hunters-Mpaoulo Group 21-0 (α.α.)

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
Le Goats 2-1
Tsouvalia 2-0
LA Fakers 0-2
Frida

Frida-Tsouvalia –
Le Goats-LA Fakers 21-0 (α.α.)
LA Fakers-Frida –
Tsouvalia-Le Goats 21-7
Le Goats-Frida 21-0 (α.α.)
Tsouvalia-LA Fakers 21-0 (α.α.)

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
Villagers 3-0
NPCs 2-1
Ampasxetoi 1-2
To 106 0-3

To 106-Villagers 5-21
Ampasxetoi-NPCs 9-19
NPCs-To 106 21-15
Villagers-Ampasxetoi 22-5
Ampasxetoi-To 106 21-0 (α.α.)
Villagers-NPCs 19-16

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ
Trias 3-0
Xtistes 2-1
No Hope 1-2
GASD 0-3

Xtistes-No Hope 21-6
Trias-GASD 21-0 (α.α.)
GASD-Xtistes 0-21 (α.α.)
No Hope-Trias 10-16
Trias-Xtistes 12-10
No Hope-GASD 21-0 (α.α.)

ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Masala-Palaimaxoi 14-7
Fidania-Omada Piraulos 14-10
Trias-NPCs 14-19
Le Goats-Birds 0-21 (α.α.)
Tsouvalia-Kamia Elpida 15-14
Xtistes-Atlas Bulls 8-6

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Ktiniatroi-Xtistes 21-11
Villagers-Tsouvalia 16-11
NPCs-Masala 20-12
Fidania-Birds 15-19

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

NPCs-Birds 10-21
Villagers-Ktiniatroi 19-21

ΤΕΛΙΚΟΣ

Birds-Ktiniatroi 21-18

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U18

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
GymRats 2-0
White Chocolates 1-1
Big Daddies 0-2

White Chocolates-GymRats 10-21
Big Daddies-White Chocolates 9-15
GymRats-Big Daddies 11-7

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Giouri 2-0
Drink Team 1-1
Doksa Gratinis 0-2

Doksa Gratinis-Drink Team 4-18
Giouri-Doksa Gratinis 21-6
Drink Team-Giouri 10-11

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

OI Ampaloi 2-0
Mpasketikoi 1-1
Ampaloi 0-2

OI Ampaloi-Ampaloi 21-0 (α.α.)
Mpasketikoi-OI Ampaloi 6-13
Ampaloi-Mpasketikoi 0-21 (α.α.)

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Mpasketikoi-Drink Team 6-7

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

GymRats-OI Ampaloi 17-7
Giouri-Drink Team 15-2

ΤΕΛΙΚΟΣ

Giouri-GymRats 9-12

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U15

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ
Paparounes 2-0
NPS Gathering 1-1
Alogo 1-1

Alogo-Paparounes 5-7
Alogo-NPS Gathering 13-9
NPS Gathering-Paparounes 16-20

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
All Starsss 2-0
Ringers 1-1
Trafeilakides 0-2

Ringers-All Starsss 3-6
All Starsss-Trafeilakides 21-0 (α.α.)
Trafeilakides-Ringers 0-21 (α.α.)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Stratonites 2-0
All Star 1-1
Air Ballers 0-2

Air Ballers-All Star 5-10
Stratonites-Air Ballers 11-5
Stratonites-All Star 9-6

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Ringers-Alogo 7-18
All Star -Paparounes 10-9

ΤΕΛΙΚΟΣ

All Star -Alogo 6-17

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U13 (MIXED)

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ
Hair Jordan 2-0
Basket Monsters 1-1
Wasps 0-2

Hair Jordan-Wasps 15-3
Basket Monsters-Hair Jordan 2-18
Wasps-Basket Monsters 5-14

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Busted Minds 2-0
Greek Kings 1-1
Cookers 0-2

Greek Kings-Busted Minds 2-4
Cookers-Greek Kings 5-9
Busted Minds-Cookers 14-5

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Gouerini 2-0
Street Ballers 1-1
Gatz 0-2

Gatz-Street Ballers 5-6
Gouerini-Gatz 8-7
Gouerini-Street Ballers 13-12

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Hair Jordan-Busted Minds 11-6
Gouerini-Greek Kings 10-18

ΤΕΛΙΚΟΣ

Hair Jordan-Greek Kings 12-13

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U11 (MIXED)

A’ ΟΜΙΛΟΣ
Antetokounbros 2-0
GAS TOP 3 1-1
Super Girls 0-2

Antetokounbros-GAS TOP 3 5-4
Antetokounbros-Super Girls 7-1
Super Girls-GAS TOP 3 1-7

B’ ΟΜΙΛΟΣ
Thunders 2-0
Storm 1-1
Lakers 0-2

Lakers-Storm 3-8
Thunders-Lakers 8-4
Thunders-Storm 8-7

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Antetokounbros-Storm 2-7
Thunders-GAS TOP 3 12-1

ΤΕΛΙΚΟΣ

Storm-Thunders 5-6

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35+

Atlas Veteranoi-Scarabs 19-17
Atlas Veteranoi-Anapidites 11-13
Scarabs-Anapidites 16-8

ΤΕΛΙΚΟΣ

Scarabs-Atlas Veteranoi 12-8

Περισσότερα Άρθρα