GNC 3on3 | RAFINA 2023: Το πρόγραμμα της 2ης ημέρας της διοργάνωσης (30/8)

rafina_2023_2
Το GNC 3on3 | RAFINA 2023, μία συνδιοργάνωση του Δήμου Ραφήνας-Πικερμίου και του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού Αθλητισμού Περιβάλλοντος Ραφήνας-Πικερμίου, με τη στήριξη του Οργανισμού Λιμένος Ραφήνας, συνεχίζεται και σήμερα, Τετάρτη (30/8), στην Κεντρική Πλατεία Ραφήνας, υπό την αιγίδα της ΕΟΚ.

Στις 18.00 θα ανοίξει το πρόγραμμα της 2ης ημέρας με διαγωνισμούς και πολλές εκπλήξεις για τους μικρούς φίλους του μπάσκετ (U11, U13 & U15), ενώ στις 18.30 ξεκινούν οι αγώνες με την κατηγορία U13. Στις 19.20 θα πραγματοποιηθούν τα προκριματικά του 3PT CONTEST για τις ηλικιακές κατηγορίες U18, 18+ και 35+, με τον τελικό του διαγωνισμού να διεξάγεται την Πέμπτη (31/8).

“Συμπαίκτες” του GNC 3on3, τα καταστήματα COSMOS SPORT, η STEGNO, η CROSSOVER, η SUPERCARGO, η ΜΠΑΚΑΛΑΡΟΣ ΑΕ, η Τεχνική Εταιρεία “Β. ΒΛΑΣΤΑΡΑΣ”, η ΛΟΥΞ, η DATUM, η THEOCAR και οι FLASKOS SUITES MYKONOS.

Οι ώρες προσέλευσης των ομάδων (ανά ηλικιακή κατηγορία)

U13 & U15 – 18.00
U18 – 18.15
18+ – 18.45
35+ – 19.15
U11 – 20.45

Δείτε το πρόγραμμα της 2ης ημέρας της διοργάνωσης…

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U11

A’ ΦΑΣΗ

ARTEMIDA BULLS-Golden Hoops 8-0
ARTEMIDA BULLS-ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ 9-2
Golden Hoops-ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ 7-2

ΤΕΛΙΚΟΣ

ARTEMIDA BULLS-Golden Hoops (ΤΕΤΑΡΤΗ, 31/8, 20.45)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U13

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ironauts
RAFINA JR WARRIORS
Streethoopers
Bloods

Ironauts-RAFINA JR WARRIORS 6-7
RAFINA JR WARRIORS-Streethoopers
Ironauts-Streethoopers 9-4
Streethoopers-Bloods 6-2
Ironauts-Bloods
Bloods-RAFINA JR WARRIORS

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Rafina City Thunders
RAFINA BULLS
Los Angeles Lakers
Nearless

Rafina City Thunders-RAFINA BULLS 1-8
RAFINA BULLS-Los Angeles Lakers
Rafina City Thunders-Los Angeles Lakers 4-11
Los Angeles Lakers-Nearless 6-3

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U15

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τριφυλλιακός
Ψησταρια BC
NEARLESS

Τριφυλλιακός-Ψησταρια BC 3-9
Ψησταρια BC-NEARLESS
Τριφυλλιακός-NEARLESS

B’ ΟΜΙΛΟΣ

All Stars
The goats

All Stars-The goats 8-3

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U18

A’ ΦΑΣΗ

Blue Typhoon-Hustlers 5-9
Masterclass-Hustlers
Blue Typhoon-Masterclass

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18+

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Παλληνιακος
ΟΕ Μπάσκετ
Τασούλιδες

Παλληνιακος-ΟΕ Μπάσκετ 18-7
ΟΕ Μπάσκετ-Τασούλιδες
Παλληνιακος-Τασούλιδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ
Bricks
Χαβαλενθια

ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ-Χαβαλενθια 7-1
Bricks-Χαβαλενθια 16-9
ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ-Bricks

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35+

ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Total Fitness Club Nea Makri
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΑΦΗΝΑΣ
ΠΟΡΤΟ
Τα ερείπια

Total Fitness Club Nea Makri-ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΑΦΗΝΑΣ 17-3
Τα ερείπια-ΠΟΡΤΟ 6-13
Total Fitness Club Nea Makri-ΠΟΡΤΟ
Τα ερείπια-ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΑΦΗΝΑΣ 21-12
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΠΟΡΤΟ
Τα ερείπια-Total Fitness Club Nea Makri

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Rafina Warriors
Εδεσσαϊκός bc
Flood
MIXED GRIL
ΨΙΤ

Rafina Warriors-Εδεσσαϊκός bc
Flood-MIXED GRIL
Rafina Warriors-Flood 11-13
Εδεσσαϊκός bc-MIXED GRIL
Εδεσσαϊκός bc-Flood
MIXED GRIL-Rafina Warriors
Εδεσσαϊκός bc-ΨΙΤ 7-8
Rafina Warriors-ΨΙΤ 3-6

Περισσότερα Άρθρα